Z jakiego materiału wykonane są produkty sprzedawane na stronie?

Profile dostępne w ofercie naszego sklepu WALL UP wykonane są w 100% z aluminium. Natomiast maskownica może być wykonana z aluminium, ze stali nierdzewnej lub z forniru drewnianego. W asortymencie naszego sklepu można znaleźć wiele rodzajów sztukaterii. Należą do nich m.in. listwy aluminiowe przypodłogowe, cokołowe, przyścienne, LED, natynkowe, podtynkowe. Szczegółowe informacje dotyczące materiału wykonania wybranego produktu umieszczone są w jego opisie.

Czy profile oświetleniowe zawierają taśmę LED w zestawie?

Nie, profile oświetleniowe LED dostępne w asortymencie sklepu WALL UP nie zawierają w zestawie taśmy LED. Aby produkt pełnił w pomieszczeniu funkcję oświetleniową, niezbędny jest samodzielny zakup i montaż tego elementu. W tym celu zachęcamy do sprawdzenia oferowanych przez nas taśm LED. Każda listwa aluminiowa LED umożliwia zamontowanie taśmy o dowolnym, wybranym przez użytkownika odcieniu. Standardowym produktem jest taśma LED 14,4 W 12 V o barwie światła 2900-3100 K. Dzięki specjalnej piance umieszczonej przy źródle światła produkt daje gwarancję optymalnego rozproszenia wiązki.

Czy listwy dostępne w ofercie sklepu można samodzielnie malować?

Tak, większość listew dostępnych w asortymencie sklepu internetowego WALL UP można samodzielnie pomalować. Wyjątkiem są modele C80LED 110, które sprzedajemy wyłącznie w proponowanych przez nas gotowych wykończeniach. Istnieje także możliwość zagruntowania produktu przed rozpoczęciem procesu malowania. Aluminiowy profil montażowy, który stanowi podstawę dostępnych w asortymencie listew, może być lakierowany dowolnym kolorem z palety RAL. Niemalże każdy profil może być pokryty też farbą strukturalną, anodowany lub elektropolerowany. Do zmiany koloru sprawdzi się wałek, pędzel lub specjalny zestaw do malowania natryskowego.

Jak przyciąć listwy pod kątem 45 stopni? Jest na to jakiś sposób?

Najlepszym sposobem na przycięcie listwy pod kątem 45 stopni jest wykorzystanie ukośnicy. Produkty dostępne w asortymencie naszego sklepu internetowego WALL UP wykonane są z aluminium, dlatego do ich personalizacji niezbędne jest wykorzystanie narzędzia wyposażonego w ostrą tarczę do metalu. Aby przyciąć listwę, należy ustawić tarczę do cięcia aluminium pod kątem 45 stopni i precyzyjnie przyciąć wybrany profil. Dokładną instrukcję montażu aluminiowych listew można znaleźć na naszej stronie internetowej – w zakładce Strefa Architekta.

Jak mocujemy listwy?

Prawidłowy montaż listew aluminiowych przeprowadza się za pomocą specjalnego kleju montażowego lub kołków montażowych. Mocowania należy wykonać w odstępach oznaczonych w instrukcji dołączonej do zamówienia. W naszym sklepie WALL UP istnieje możliwość zakupu także narożników i łączników, które umożliwiają estetyczne łączenie profili oraz prawidłowe wykończenie montażu. Dokładną instrukcję montażu aluminiowych listew można znaleźć na naszej stronie internetowej – w zakładce Strefa Architekta.

Jak połączyć szyny w narożnikach?

Chcąc połączyć dwie szyny w narożnikach wewnętrznych, należy złączyć listwy poprzez ich zacięcie pod kątem 45 stopni. W narożnikach zewnętrznych natomiast warto wykorzystać systemowe elementy łączące WALL UP, czyli narożniki zewnętrzne, które są wykonane z tego samego stopu aluminium co listwy. Dzięki nim nie powstaje ostra krawędź na łączeniu listew, co zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom danego pomieszczenia. Dokładną instrukcję montażu poszczególnych aluminiowych listew można znaleźć na stronie internetowej naszego sklepu – w zakładce Strefa Architekta.

W jaki sposób można złożyć zamówienie na Wallup.pl?

Zamówienia na serwisie można składać poprzez formularz kontaktowy, telefonicznie i mailowo bezpośrednio.
Telefon: +48(61) 894 47 22
Email: kontakt@wallup.pl
Formularz kontaktowy