Blog

Jakie wykończenie jest najbardziej odporne na zarysowania?

Aluminiowe elementy: mebli, baterii łazienkowych i kuchennych oraz listwy są bardzo uniwersalne w użyciu, jednak dobrze wiedzieć, jak minimalizować korozję czy zarysowania. W naszej ofercie znajdziesz wyselekcjonowane listwy zarówno przypodłogowe, jak i przyścienne, które świetnie sprawdzą się w każdej aranżacji. Realizujemy je w kilku formach wykończenia: anodowanym, elektro-polerowanym lub malowane proszkowo.

Aluminium – materiał powszechnie stosowany we wnętrzach

W naszej ofercie znajdziesz aluminiowe listwy, ale ogólne zastosowanie tego materiału jest o wiele szersze. Dlaczego? Jest to głównie związane z jego jakością – jest wytrzymały na różne uszkodzenia i warunki atmosferyczne, ale może ulegać zabrudzeniom. Odpowiednie metody czyszczenia i produkty do polerowania z pewnością przywrócą połysk Twoim aluminiowym meblom lub listwom. Również współczesna technologia daje duże możliwości produkcyjne i łatwo jest dostosowywać kształt profili aluminiowych do danych potrzeb czy projektów. Stąd też tak wiele nowoczesnych mebli ma aluminiowe elementy, a w tym elementy ozdobne. Zachowanie połysku i efektu nowości wymaga jednak regularnej pielęgnacji, która wydłuży funkcjonalność i wygląd danych elementów.

Wykończenia listew, czyli różnorodne realizacje

Zamawiając listwy z naszej oferty, masz do wyboru rodzaj ich wykończenia: anodowane, elektro-polerowanye lub malowane proszkowo. Najbardziej odporne na zarysowanie są listwy aluminiowe malowane proszkowo strukturalnie. Kolejnym odpornym wykończeniem jest listwa anodowana. Czym jest proces anodowania? To proces elektrolizy, który wiąże się z powstawaniem dodatkowej warstwy ochronnej na aluminium, która zabezpiecza ją przed zmatowieniem na skutek wilgoci, czy powstawanie zarysowań na skutek codziennego użytkowania. Innymi słowy, to warstwa tlenku aluminium powstała na powierzchni profilu w kontrolowanym procesie przeprowadzanym w kąpieli kwasowej przy jednoczesnym przepływie prądu, która doskonale zabezpiecza powierzchnię przed powstaniem na niej wymienionych wyżej wad. Anodowane elementy wnętrza, a w tym także listwy cechują się również zwiększoną odpornością na korozję. Listwy elektro-polerowane cechują się głębokim połyskiem i są bardziej narażone na zarysowania, jednak najbardziej efektywne estetycznie.

Listwy aluminiowe od WALL UP

Oferta WALL UP to innowacyjne rozwiązania, których wyróżnikiem jest jakość, funkcjonalność i design. Jesteśmy marką, która specjalizuje się w produktach aluminiowych stosowanych do wykończenia podłóg, sufitów i ścian oraz listwy LED. Wszystkie zamówienia realizujemy do 4 tygodni od zakupu. Przy pielęgnacji listew ważna jest regularność ich polerowania i usuwanie zabrudzeń zaraz po ich pojawieniu się. Sposoby na czyszczenie aluminium są proste i szybkie, dlatego dobrze jest zadbać o połyskujące elementy i minimalizować ryzyko korozji.